Stadyumumuzda gerçekleştirilen toplantıya Divan Başkanlık Kurulu üyeleri ve Divan Kurulu üyelerinin yanı sıra başkanımız Ali Ay, İkinci başkanımız Ali Ademoğlu, yönetim kurulu üyelerimiz Fatih Korkmaz,Yusuf Arslan,Hasan Parlakay,Hakan Hacızade,Görkem Akbaş ve üyeler katıldı.

Açılış konuşmasını gerçekleştiren Divan Başkanlık Kurulu Başkanı İdris Sevinç;

Amatör branşlar ile ilgili yerli yersiz konuşmalar olduğunu sezdik, amatör branşların kapatılması gibi bir durum söz konusu değildir. Bizim aldığımız rakamlara göre amatör branşlarda Basketbol’da 40 , Voleybol’da 25, Boks’ta 50, Masa Tenisi’nde 17, Atletizm’de 11, Tekvando’da 25 ve Bocce’de 14 tane sporcu arkadaşımızın olduğunu öğrendik. Toplamda 182 tane arkadaşımız var. Bursaspor sadece Futbol kulübü değil bir Spor kulübü lakin bunların organik olması gerekir,şartlarımız içerisinde hormonlu büyüme gibi bir hava var.

Bizim birVakıfköyümüz var 15 gün içerisinde milli takımlarda 16 tane Bursaspor lisansı olan genç kardeşlerimiz var, diğer takımlarda oynayan Vakıfköylü genç kardeşlerimiz var. Vakıfköy’de görev yapan antrenörlerimizi yönetim kurulumuzu ve genç kardeşlerimizi kutluyor ve başarılarının devamını diliyorum” diye konuştu.

Başkanımız Ali Ay ise; “Mesut Şen’e geçmiş olsun dileklerimle söze başlamak istiyorum diyerek, başlayan Başkan Ali Ay, “Taraftarımızı teşekkür ediyorum. Kulüp olarak 23 bin ortalamaya oynuyoruz. Yayıncı ve TFF’ye sitemlerimi iletmek istiyorum. Maçları cumartesi hem de gündüz oynayacaksın demek taraftara maça gelmeyeceksin demektir. Bu tribünlerin dolduğunu görmek istemiyorum demektir. Bunu burada değil, TFF’de başkan ve diğer yetkililerle girişimleri yaptık. Yayıncı kuruluşu adres gösterdiler. Onlarla da görüşmeler yapacağız. Milli takımları destekleyen kulüplerden bir tanesi Bursaspordur biz katkı bekliyoruz” diyerek konuşmasını şöyle sürdürdü:

Bursa spor kentidir. Lokomotifi Bursaspor’dur. Şu gerçeğin altını çizmek gerekir. Futbol dışında faaliyet göstereceği an gerçekçi bir model yapmalıdır. İşin finansal boyutu hiç düşünülmemiş. Amatör branşlar futboldan alınan paralarla idare edilemez hale gelmiş. Basketbol takımını heyecanla izliyorum, voleybolcular seri galibiyetler alıyor. Boksörler başarıdan başarıya koşuyor. Şu anki finansal yapısıyla bunu yürütecek güçte değiliz. Kaynaklarını yaratacak bir yapı oluşturulmadılar. Bu girişimlerden sonuç almamız gerekir. Futboldan gelir aktarmayan bir model oluşturmamız şart.

Büyük bir gemi içerisindeyiz ki mevcut motor gücü ile gemiyi bir yere ulaştırmak mümkün değil. Motorun güçlenmesi için zamana ihtiyacımız var. Hep birlikte kürklere asılmalıyız. 100 kazanıp 200 lira harcayan kulüp olarak, isim hakkını satıp günü belki kurtarabiliriz. 2 yıl sonra satacak bir şey oylayacağı için daha büyük felaketler ortaya çıkacaktır. Herkesi ezip geçen amatör branşlar olsun isterim. Bugünkü ekonomik şartlarda bunları yapabilmemiz mümkün değil.

Her şeyde küçülebiliriz ama alt yapı hariç. Buranın 7-24 saat verimli çalışması lazım. Akademi, futbol okulu, hocalarıyla Vakıfköy 300 kişilik fabrikadır. Bursaspor sevdasıyla karşılaşacak iş birliğine hazırlanıyoruz. Alt yapının sorumluluğunu giderlerini orası karşılaşacak. 1-2 yıl değil. Uzun süreli olacak. Müjde olarak paylaşmak istiyorum.

Proje için ayrılan parayı bankalar önümüze sürekli engel çıkartıyor. 50 milyon kredi hazır. Arsa hazır, 70-80 milyon değerinde. Ancak bankalar 15-20 milyon ekspertiz raporu çıkartıp önümüze bir sürü engel çıkartıyor. Gökten altın yağsa bize teneke düşüyor. Bunları mali genel kurulda tek tek açıklayacağım.

Bursaspor’un aklına yatmayan hiçbir şey burada olmaz. Küçülüyor mu, kapanıyor mu diye panik yapmayın. Divan tecrübe havuzudur. Tribünler ise kulübün vicdanıdır. Bursaspor’un gerçeklerini bilerek hareket edersek. Toplam kombine loca geliri gelir 24 milyon 394 bin tl olmuş.Minareli çavuş’ta 25 dönümlük yer aldık. Meclisten geçecek. Buradan 20 milyon gibi gelir bekliyoruz. 11,5 milyonluk arsa satışımız oldu. Ama bunlar yetmiyor. Sizlere, taraftara şirin gözükmek isterim. Ben gerçekleri söylemek zorundayım. Böyle gidersek 30-50 milyon arası zarar eden kulüp bırakırız. Şimdide zarar eden kulübüz. Futbolcu satmamız lazım. Bu yıl mı gelecek yıl mı olur zaman gösterir.

Yeni kaynaklar bulmamız gerekir. Projelerin yüzde 95’i belediye ve siyasilere bağlı. Bursaspor’un artık bundan kurtulup, kendi ayakları üzerinde durması gerekir. 23 bin taraftarımız var. Komibeden 9 milyon gelirimiz oldu. Sezen sonu itibariyle 13-15 milyon olabilir.

Amatör branşlarda rakamları veriyorum, Küçülme işini biz yönetim olarak verebiliriz. Yeşil Bursa’nın satışını genel kurulun vermesi gerekir. Rakamlar düşerse Bursaspor ayakları üzerinde durur. Bugün Amatör Branşlarda 171 sporcumuz var. Toplam yıllık gideri 9 milyon 760 bin TL. Bunların içinde Yeşil Bursa yok. Bu takımların yıllık gelir 3 milyon TL. Fark 7 milyon. 2 milyon Yeşil Bursa koyarsak rakam 10 milyon TL oluyor. Bunları özlere söylüyorum, o zaman rakamlar daha da netleşir. Kararımızı veririz. Biz küçülmezsek bu gelirlerle Bursaspor yönetilemez.Futbolda küçülmek istemiyorum. Her yıl şampiyonluğa oynamalı. Birlik ve beraberlik olduğunda zengin bir şehiriz. Bu borcu 1 saat içerisinde toplayabiliriz. Burada sadece biraz Bursaspor sevgisi, katılım, şehre hava getirilmesi şart. Ancak oynamayanlarla yolları ayırmamız gerekiyor. Devre arasında keseceğiz. Sonrasını düşünemiyorum. 40 milyon gerideyiz. Şimdi transfer yapsana diyeceksiniz 15-20 milyon Euro toplayın yapalım. Dünyada Avrupa’da tanınmış Paul Le Guen gibi hocamız var. Bu hoca ve başkalarıyla Bursaspor’un şampiyonluğa oynaması lazım. Kendi evimizde, yuvamızda toplantı yaptık. İnşallah bir sonrakinde daha fazla katı olur.” dedi.

Divan Kurulu toplantısı toplu fotoğraf çekiminin ardından son buldu.

Bursaspor Taraftarlar Derneği  Bursa  ve ülke futboluna uzun yıllar hizmet eden,  şehrine ve takımına sahip çıkan bir dernek olarak  şehrimizin en değerli varlığı olan Bursaspor’umuzun Divan kurulu toplantısında Sayın Başkanımız Ali Ay’ın şahsına yönelik kulluğumuzun en önemli görevlerinden olan “NAMAZ” konusunda yapılan saygısızlığı en şiddetli bir şekilde kınıyoruz. Dernek olarak Sayın Ali Ay ve yönetim kurulunun yanında olduğumuzu kamuoyuna bildiririz.

BURSASPOR TARAFTARLAR DERNEĞİ

http://www.bursasportd.org/wp-content/uploads/2017/11/23188_genis.jpghttp://www.bursasportd.org/wp-content/uploads/2017/11/23188_genis-150x150.jpgadmindernekGenelhaberStadyumumuzda gerçekleştirilen toplantıya Divan Başkanlık Kurulu üyeleri ve Divan Kurulu üyelerinin yanı sıra başkanımız Ali Ay, İkinci başkanımız Ali Ademoğlu, yönetim kurulu üyelerimiz Fatih Korkmaz,Yusuf Arslan,Hasan Parlakay,Hakan Hacızade,Görkem Akbaş ve üyeler katıldı. Açılış konuşmasını gerçekleştiren Divan Başkanlık Kurulu Başkanı İdris Sevinç; 'Amatör branşlar ile ilgili yerli yersiz konuşmalar olduğunu sezdik, amatör...BURSASPOR TARAFTARLAR DERNEĞİ RESMİ WEB SİTESİ